wtorek, maja 14, 2019

NOWE JUTRO Agata Polte. Wydawnictwo Zysk I S-Ka.

Hej!
Witajcie Kochani, w ten melancholijny dzień chcę Was zabrać do świata młodej dziewczyny Oliwii, która po latach od wypadku próbuje żyć normalnie, która próbuje na nowo wszystko sobie poukładać... czy będzie umiała zapomnieć o tym co się wydarzyło?
"NOWE JUTRO" jest pełne emocji, pełne smutku, pełne wewnętrznego rozdarcia i rozterek. Agata Polte dotyka w tej książce wiele problemów, dylematów które przeżywają nie tylko młodzi ludzie, ale też dorośli którzy przeżyli w swoim życiu traumę.

Nowe Jutro

Nowe Jutro
"Gdyby tego dnia Oliwia nie spóźniła się na autobus, nie zadzwoniłaby do taty. Gdyby tata jechał po nią sam, być może nie doszłoby do wypadku. Gdyby się nie odwrócił…
Można by mnożyć te „gdyby”.
Po trzech latach od wypadku Oliwia próbuje żyć normalnie, jak każda nastolatka, chociaż nie jest jej łatwo. Swój czas dzieli między szkołę, spotkania z przyjaciółką i wolontariat w przedszkolu. Podczas pracy charytatywnej poznaje Mikołaja, swojego rówieśnika. Chłopak odpracowuje karę za zniszczenie mienia. Początkowa nieufność zmienia się w sympatię. I kiedy wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku, los znowu okazuje się przewrotny.
Co przyniesie jutro…"
Autor: Agata Polte
 Rok wydania: 2019
Stron: 288
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Tak jak Wam wspominałam wcześniej, książka pełna jest emocji. Mamy tutaj główną bohaterkę Oliwię, która jest nastolatką obwiniającą się za śmierć swojej młodszej siostry. Wspomnienia co rusz powracają, przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...
Mimo wszystko Oliwia próbuje żyć normalnie, żyć jak nastolatka, spotykać się z rówieśnikami. Na swojej drodze spotyka chłopaka Mikołaja, który z czasem zdobywa jej zaufanie, spotykają się, zbliżają do siebie, w końcu zostają parą. Jednak jest ktoś, kto próbuje ich rozdzielić, ktoś komu nie podoba się ten związek...
Jest jeszcze ktoś, ktoś kto cierpi jeszcze mocniej, kto nie może sobie wybaczyć tego wszystkiego co się stało. 
W tej powieści dotykamy również problemu patologii i alkoholizmu, który rujnuje ludzkie życie, rujnuje rodzinę. Rodzinę, która była szczęśliwa, normalna, taka jak inne rodziny. Czy bez pomocy innych, bez pomocy bliskich jesteśmy w stanie sami sobie pomóc? Czy ojciec i matka Oliwii zawalczą i czy wygrają walkę z niszczycielską traumą, która ich spotkała?....O tym dowiecie się czytając tę książkę. 
Książka porywa, nie chce się od niej oderwać, czyta się szybko. Mimo, że jest to można powiedzieć książka dla nastolatek, daje dużo do myślenia. Polecam.
 
Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.
 
https://sklep.zysk.com.pl/

Znacie autorkę tej książki? Czytaliście Nowe jutro?
Pozdrawiam :)

17 komentarzy:

 1. Bardzo ciezki temat do podźwignięcia, bardzo dobrze ze powstają takie ksiazki. Wiele osob nie potrafi poradzić sobie z takimi sytuacjami i czesto juz nie wracają na łono „normalnie” funkcjonującego społeczeństwa. Kazda taka książka to kolejny krok do poszerzenia świadomości w ludziach i danie małej iskierki walki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że książka mogłaby mi się spodobać mimo że ciężko się czyta takie rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka na pochmurne dni jest rewelacyjna. Twoja recenzja zachęca do przeczytania całej książki. Losy dziewczyny są bardzo interesujące. Jak się potocza?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tą książkę, średnio mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj to chyba nie książka dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 6. widzę, że książką mocna w swym przekazie, dotykająca tematyki problemów rodzinnych i patologii, myślę że warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 7. wypadki chodzą po ludziach, tak musiało być widocznie, książka na pewno jest ciekawa ale i smutna

  OdpowiedzUsuń
 8. Dość smutna, ale jakże prawdziwa książka. Chętnie bym ją przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 9. chętnie bym przeczytała tę książkę, z recenzji powiedziałabym że jest ciekawa i warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam całkiem dobre opinie o tej książce. I właśnie wszyscy podkreślali, że mimo iż to książka dla nastolatek to warto ją przeczytać i w dorosłym życiu...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. wiele młodzieżowych książek ma dobre przekazy

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety czuje ze by mnie nie zaciekawila ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawi mnie ta książka. Lubię takie pozycje, które szybko się czyta, można powiedzieć, że jednym tchem :D Nie ma nic gorszego, niż mordowanie się z książką :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Podziwiam autorkę, że podjęła się takiej trudnej tematyki. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiłam mnie ta książka. Z pewnością jest warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 16. Zapowiada sie naprawde wciagajaco i ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Z przyjemnością sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger