czwartek, sierpnia 08, 2019

"Dwie kobiety", Hanna Dikta - Wydawnictwo Zysk i S-KA.

Dwie kobiety Hanna Dikta
 "Mogłyby się nigdy nie spotkać. Jednak przewrotny los splata ich drogi, poddając je niełatwej próbie.
Ewa, mieszkanka Katowic, porzuca męża i pracę na uniwersytecie i wyjeżdża do Glinki, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku, gdzie zatrudnia się jako pomoc w pensjonacie. Prowadzi go owdowiała przed paroma laty Bogna. Ewa jest zamknięta w sobie i niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Jedyny wyjątek czyni dla właścicielki pensjonatu, do której od razu zapałała sympatią, oraz dla nowej sąsiadki, schorowanej matki czworga dzieci. Bogna również jest samotniczką. Ale nie tylko to łączy ją z Ewą. Każda z nich nosi w sobie tajemnicę. Dramatyczne wydarzenia, które wstrząsają życiem lokalnej społeczności, zmieniają wszystko."
Autor: Hanna Dikta
Rok wydania: 2019
Stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 
140x205
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 28 maja 2019

Dwie kobiety Hanna Dikta
Dwie kobiety Hanna Dikta
Dwie kobiety Hanna Dikta
 "Dwie kobiety" to powieść, w której przewija się kilka wątków. Najważniejsze osoby, to dwie kobiety po przejściach, po trudnych przejściach, które połączyły osobiste tragedie. Każda z nich na swój sposób przeżywa to co je spotkało. 
Ewa jest mieszkanką Katowic, która z niezrozumiałych przyczyn porzuca swojego męża i ucieka na drugi koniec polski, by ułożyć sobie życie od nowa...
Bogna prowadzi pensjonat w uroczym, pięknym miejscu - owdowiała przed paroma laty. Po śmierci męża decyduje się w końcu na zatrudnienie osoby do pomocy. Zatrudnia Ewę, zamkniętą w sobie dziewczynę, która niechętnie nawiązuje nowe znajomości, nie jest rozmowna, od razu widać i czuć, że skrywa w sobie jakąś tajemnicę... bardzo bolesną tajemnicę.
Obie kobiety są samotniczkami, to ich łączy, to sprawia, że zrodziła się między nimi przyjaźń...a może nie jest to tylko przyjaźń, może to coś więcej?
Pani Hanna ukazuje w tej powieści wiele wątków emocjonalnych, filozoficznych, daje dużo do myślenia, sprawia, że zastanawiamy się, czy aby na pewno tak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a może inaczej? Pokazuje jak każdy z nas jest inny, jak pod wpływem różnych życiowych doświadczeń postępujemy, ale czy zawsze słusznie?
Pojawiają się jeszcze bardzo istotne dwa wątki, jest kolejna bohaterka Zosia, która zmaga się z nieuleczalną chorobą, jest matką czwórki dzieci i żoną niepełnosprawnego mężczyzny. 
Dramat rodziny, czy tak się musiał skończyć, czy nie było innego wyjścia? Czy da się zrozumieć kobietę, która dopuściła się takiego czynu?
Jest jeszcze obecny ksiądz Marek, on też ma tutaj swój wkład w tę historię. Jest tylko człowiekiem, czy ma prawo do wyrażania swoich uczuć? A może powinien je skrywać w sobie głęboko gdzieś na dnie serca?
Świetna powieść, książkę bardzo dobrze i szybko się czyta, na pewno nie da o sobie tak szybko zapomnieć.
Szczerze polecam, ja już mam ochotę przeczytać kolejne książki Pani Hanny.

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.
 
 https://sklep.zysk.com.pl/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... 

15 komentarzy:

 1. Fajnie zapowiada sie ta ksiazka, lubie wielowatkowosc i taki przebieg zdarzen ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko sięgam po tego typu książki, ostatnio jedynie fantasy potrafi mnie odciągnąć od typowych kryminałów :P

  OdpowiedzUsuń
 3. przyznam, że ostatnio mało czytam ale jesienią wrócę do zaległych lektur

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są idealne na wakacyjne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię takie jak szybko się czyta

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia tych kobiet, warto zainteresować się tą książka

  OdpowiedzUsuń
 7. słyszałam o tej książce i mam w planach ją kupić :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. trochu mi sie ta książka skojarzyła tym serialem - nad rozlewiskiem :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka, którą szybko sie xzyta to książka idealna dla mnie. Chętnie zajrzę do niej jesienią, kiedy będe miała więcej czasu dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka o losie i spotkaniach super życiową książka... Jak to jest w życiu też los bywa ciekawy i stawia na naszej drodze różnych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio ciągnie mnie do książek polskich autorów, więc wpiszę ją na listę i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie książki. Są idealne na wakacyjny wypoczynek. Nie znam zbyt wielu polskich autorów, więc tym bardziej ciekawi mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mysle ze moglaby sie spodobac mojej mamie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię takie książki :D Z chęcią bym przeczytała, ale może w późniejszym terminie ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. W ciemno sięgam po polskich autorów, ale tej pisarki jeszcze nie znam. Zapisuję sobie tytuł

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger