sobota, sierpnia 31, 2019

"W potrzasku wspomnień" Aleksandra Kosowska - Wydawnictwo Zysk i S-KA.

 Co zrobiłabyś, gdy pewnego dnia twój świat przestał istnieć, gdyby twoje wspomnienia zostały wymazane? Czy bez nich dalej byłabyś sobą? Czy umiałabyś zacząć wszystko od nowa?
Przed takim dylematem staje dwudziestokilkuletnia Oliwia. Od śmierci ratuje ją nieznany mężczyzna Mateo. Niedoszła samobójczyni niczego nie pamięta, jedyne, co wie o sobie, to imię, którym podpisała list pożegnalny.
Zbieg okoliczności sprawia, że Oliwia sprowadza się do domu swojego wybawiciela. Mateo to mężczyzna z przeszłością. W swoim życiu doznał wiele bólu, podjął też kilka złych decyzji, za które płaci do teraz. Nie jest w stanie zrozumieć, co mogło pchnąć Oliwię do takiego kroku. Życie pod jednym dachem nie jest łatwe, ale tylko do chwili, gdy na jego oczach ona zaczyna odkrywać swoją przeszłość. Co oznaczają przerażające obrazy, które widzi? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość? I jak żyć dalej?
Autor: Aleksandra Kosowska
Rok wydania: 2019
Stron: 596
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145x210
 Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 25 czerwca 2019


Nie ukrywam, że do przeczytania tej powieści skłonił mnie i zaciekawił opis. Lubię skrywane tajemnice, poplątane losy bohaterów, a do tego utrata pamięci przez główną bohaterkę. Byłam ciekawa, co takiego mogło się wydarzyć, że dziewczyna straciła pamięć i jak to jest nic nie pamiętać.
Autorka umiejętnie dozuje napięcie i powoli uchyla rąbki skrywanej tajemnicy i tego, co tak na prawdę wydarzyło się w życiu Oliwii. Dziewczyna, mimo młodego wieku wiele w życiu doznała cierpienia i nie wiem ile z kobiet po takiej traumie potrafiłoby komukolwiek zaufać, a tym bardziej mężczyznom...
Postanawia odebrać sobie życie, ale czy to jest wyjście z trudnej sytuacji? Myślę, że wiele osób nie widzi innego wyjścia kiedy wszystko wali się w życiu, widzimy tylko jedno wyjście jakim jest samobójstwo.
Mimo jej bolesnych przeżyć, w jej życiu pojawia się Mateo, który również nie ma lekkiej i przyjemnej przeszłości, on również wiele w życiu przeszedł ciężkich i bolesnych chwil. Być może ból i cierpienie zbliżyły do siebie tych dwoje ludzi?
 Między nimi rodzi się głębokie uczucie, a lojalność, zaufanie i nadzieja graja tu pierwsze skrzypce.
Musimy pamiętać o tym, że mimo bardzo trudnych przeżyć w życiu, za rogiem czeka miłość i wyjście z każdej nawet tej najtrudniejszej  sytuacji. Nie można się poddawać, trzeba walczyć, życie po ciężkich chwilach przyniesie te dobre i piękne, a czas powoli pozwoli zapomnieć o tym co złe nas spotkało. 
Polecam Wam tę książkę, jest bardzo fajnie napisana, po którą z chęcią się sięga i chce się szybko dowiedzieć, co odkryje przed nami kolejna strona. Lubię książki, które dają dużo do myślenia, i które nie pozwalają szybko o sobie zapomnieć, kiedy po zamknięciu książki nadal myśli się o bohaterach, o tym co ich w życiu spotkało i jak ja bym się w danej sytuacji zachowała.
Wzruszająca, pełna psychologicznego napięcia i przeróżnych emocji książka. Koniecznie trzeba ją przeczytać.
Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.
 
 https://sklep.zysk.com.pl/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

15 komentarzy:

 1. Całkiem ciekawa pozycja, choć ja prawdę mówiąc bardzo rzadko sięgam po tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. super, że książka wciąga i wywołuje emocje, teraz znacznie mniej czytam niż kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie ze jest wciagajaca, co po Twojej recenzji spokojnie moge wywnioskowac. Swietna ksiazka na wrzesniowe niepogody ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęcam aby poznać tę historię. Mnie już sama okładka do niej przekonuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może spodobała by mi się. Fabuła wydaje się interesująca - ostatnio bardzo dużo czytam więc chętnie zapiszę sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja już nie nadążam za wpisywaniem książek na listę do czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tego typu książki, więc w wolnej chwili chętnie po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zaczyna się cieżka pora roku, więc chętnie zapisze sobie kilka ksiązke do przeczytania w tym tą co opisujesz

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesująca fabuła. CHętnie sięgnę po książkę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 10. MOże i ciekawa ksiaża jednak ja nie lubię kiedy bohaterowie tracą pamięć

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka ktora zaciekawiła mnie bardzo, muszę wybrać się po nią

  OdpowiedzUsuń
 12. wciągająca książka to fajna propozycja na zbliżające sie długie wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tego typu książki uwielbiam. Tą dopisuję na listę książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger