sobota, października 12, 2019

Sztukateria.

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie sztukaterii.
Jak wiemy, sztukateria może być zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna.
Ta wewnętrzna przeważnie kojarzy nam się z domami, czy z mieszkaniami stylizowanymi. Jednak coraz częściej pojawia się również nie tylko w eleganckich, ale i w nowoczesnych aranżacjach.
Sztukaterie to stylowe dekoracje ścian, które wnoszą do każdego wnętrza odrobinę staroświeckiej, ale zarazem pięknej, klasycznej elegancji.

Daje nam możliwość obcowania ze sztuką, która kiedyś zarezerwowana była tylko dla tych wybranych, dziś jest ogólnodostępna dla każdego. Popularność sztukaterii nie jest tylko kwestią aktualnie panującej mody, ale okazuje się, że wnętrza wykończone w ten sposób mają dużo wyższą wartość na rynku nieruchomości.
Nie tak dawno temu sztukateria kojarzyła się jedynie z klasycznymi, stylowymi, czy pałacowymi wnętrzami. Od jakiegoś czasu zaczęła pojawiać się w nowoczesnych i eleganckich aranżacjach. Coraz częściej możemy zobaczyć ją też w salonach, czy sypialniach, gdzie staje się łącznikiem np. między nowoczesnymi a stylowymi meblami. 

Sztukateria ta w prostym wydaniu może znaleźć się też w minimalistycznych, niewielkich wnętrzach, one sprawiają, że takie pomieszczenia nabiorą pięknego i eleganckiego charakteru.
Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych modeli sztukaterii, wiele firm w swojej ofercie daje nam możliwość własnego,  indywidualnego projektu, jest to świetnym rozwiązaniem kiedy chcemy stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Podoba Wam się sztukateria w pomieszczeniach? A może macie ją w swoich domach, czy mieszkaniach?

5 komentarzy:

 1. Mnie osobiście bardzo się podoba sztukateria. Sama mam ją w domu i nadaje pomieszczeniu rustykalny wygląd. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. W wysokich mieszkaniach sztukateria dodaje niebywalego efektu <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zdjęciach mi się podoba, w wielu wnętrzach wygląda bardzo fajnie i efektownie, ale sama bym chyba u siebie nie chciała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda bajkowo :) sama nie wiem, czy bym się zdecydowała, ale w hotelu, czy na jakieś sali balowej - idealnie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger