poniedziałek, marca 30, 2020

Naturalne środki czystości.

Naturalne, ekologiczne środki czystości są coraz bardziej popularne. Coraz częściej świadomie odchodzimy od chemicznych produktów do sprzątania na rzecz tych bliższych natury.
W obecnych czasach najważniejszą kwestią jest wpływ produktów na nasze środowisko.
Nasza świadomość tego co jemy, co używamy, w co pakujemy nasze zakupy, czy segregujemy śmieci - jest dużo większa niż jeszcze kilka lat wstecz. 
Na pewno chcemy być bardziej Eko.
Niemal w każdym domu znajdziemy kilka środków chemiczny do czyszczenia - czy to do mycia łazienki, polerowania luster, czy sprzątania kuchni. Mało ekologiczne środki czystości są bowiem nieodłącznym elementem codziennego życia. Czyścimy nimi naczynia, robimy pranie czy po prostu używamy ich do kąpieli, przenosząc nieświadomie do otoczenia mnóstwo negatywnych substancji, narażając tym samym zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zanieczyszczając wodę, którą używamy, niestety zanieczyszczamy całe środowisko.
Na rynku jest coraz większy wybór naturalnych środków czystości.
Środki czystości mogą być naturalne, ekologiczne z kilku względów. Najważniejszy oczywiście jest ich skład. Jeśli jest on całkowicie naturalny, to możemy od razu być pewni, że mamy do czynienia z produktem ekologicznym. Często w branży chemii gospodarczej ciężko znaleźć produkty, które będą posiadały czysty, naturalny skład. Jeśli takiego nie znajdziemy, warto zdecydować się na produkty, których skład być może nie jest całkowicie pochodzący z natury, ale który w żadnym stopniu nie szkodzi środowisku i jest biodegradowalny, dzięki temu przede wszystkim chronimy rzecz jasna środowisko. Kupując taki produkt dbamy nie tylko o zdrowie swoje i reszty domowników, ale również naszej planety. 
Co ważne, naturalne środki czystości w przeciwieństwie do tych zwykłych, drogeryjnych nie podrażniają skóry, są o wiele bezpieczniejsze dla zdrowia oraz nie tworzą toksycznych zanieczyszczeń.
Środki naturalne są więc nie tylko doskonałą alternatywą dla chemikaliów, ale także zdrowym i komfortowym sposobem na czystość w domach alergików. Ciągłe swędzenie skóry, kichanie czy wysypka mogą być bowiem uciążliwe podczas codziennych czynności. Obecnie alergia jest uznana za chorobę cywilizacyjną,  cierpi na nią 30% populacji. Co trzeci człowiek jest więc uczuleniowcem, a zachorowalność na alergie rośnie wraz z kupowaną przez nas chemią.
Naturalne środki czystości są najlepszym, dobrym wyborem do każdego domu. Często myślimy, że są one dużo droższe od swoich drogeryjnych zamienników, a w rzeczywistości ich cena jest podobna. W dzisiejszych czasach praktycznie są dostępne w każdym sklepie, a jeżeli takiego w pobliżu nas nie ma, zawsze możemy zamówić je przez internet. To co kupujemy zależy wyłącznie od nas.

3 komentarze:

  1. podłogę myję mopem parowym do którego wlewam mieszankę wody destylowanej i octu, jest czyściutko i sterylnie, bardzo cenię sobie naturalne środki czystości także te sklepowe

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wszystkie środki da się zastąpić naturalnymi, ale warto szukać i próbować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja kupiłam w lidlu środki czystości z tej nowej serii i całkiem dobrze się sprawdzają, ale chcę też wypróbować Zielko (jak dobrze pamiętam) :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger