piątek, lipca 24, 2020

"Pozerka" J. Harrow - Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Po pierwsze: ty decydujesz.
Po drugie: pamiętaj o uśmiechu.
Po trzecie: nie zakochuj się.
Potrafisz?...
Magda jest atrakcyjną, niezależną kobietą. Już dawno obiecała sobie jedno: żadnego angażowania się w związki. Idealny mężczyzna to taki, który nie pyta, nie oczekuje miłości i... płaci.
Chłodna materialistka i bezduszna kokietka ma jednak swoje słabości. Czy wysoki brunet, który gardzi takimi kobietami, dostrzeże w niej to, czego nie widzą inni? I czy Magda odważy się zdjąć maskę utkaną z pozorów i znów pokochać?
Pozerka to druga powieść J. Harrow, autorki świetnie przyjętej przez czytelników Nieodpowiedniej dziewczyny.

 Rok wydania: 2020
Stron: 316
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140x205
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 9 czerwca 2020

"Pozerka" to druga powieść J.Harrow, którą czytałam. Jakiś czas temu przeczytałam książkę "Nieodpowiednia dziewczyna" tej autorki, która mi się spodobała. Dlatego z chęcią sięgnęłam po kolejną, czułam że się nie zawiodę i spodoba mi się tak samo, jak ta pierwsza.
Prawdę mówiąc po tytule książki sama do końca nie wiedziałam czego się spodziewać, jaka historia zostanie tutaj przedstawiona.
Poznajemy Magdę, młodą kobietę z bagażem doświadczeń, nie do końca tych dobrych. Daje nam się poznać jako pełna życia, bardzo atrakcyjna, inteligentna młoda kobieta. Pracuje jako grafik komputerowy, a po godzinach dorabia sobie w bardzo specyficzny sposób... na kamerkach. Wiemy, że ma bardzo złe doświadczenia z mężczyznami, dlatego nie chce się z nikim wiązać i angażować w poważny związek. Patrząc na nią z boku myślimy o niej jak o wyrachowanej materialistce, która jest pewna siebie i wie czego chce od siebie, innych i od życia. Mężczyźni służą tylko do jej celów. 
Na początku myślę, że źle ją ocenimy ale gdy poznamy historię jej życia, zobaczymy co było powodem tego jak się zachowywała i co skłoniło ją do takiego sposobu dorabiania.
Pewnego dnia na jej drodze pojawia się przystojny brunet, który namiesza w jej poukładanym życiu. Czy otworzy przed nim swoje serce? Czy wpuści go do niego?
Autorka kolejny raz podjęła się trudnych i skomplikowanych zagadnień życia. Widzimy jak traumatyczne przeżycia z dzieciństwa mają ogromny wpływ na dalsze życie. Jak młodzieńcza, gorąca miłość nie zawsze kończy się happy endem. 
Moim zdaniem jest to piękna i poruszająca historia, niesie ze sobą ogromne emocje, daje do myślenia i zmusza do refleksji. Ukazuje, że pozory zawsze mylą, że nie możemy nigdy nikogo oceniać po wyglądzie, czy jego zachowaniu. Pamiętajmy, że jego czyny nie biorą się znikąd.
Ja już z niecierpliwością czekam na kolejną powieść tej autorki :)

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

https://sklep.zysk.com.pl/
 

3 komentarze:

Copyright © Beauty and Nails , Blogger