środa, lipca 22, 2020

Zegarek G Shock.

Krótka historia zegarka naręcznego.
Poprzednikami zegarków naręcznych były czasomierze kieszonkowe. Wcześniej czas mierzony był klepsydrą,  rysowanym na piasku, lub wyrytym w kamieniu zegarze słonecznym. Jako pierwszy opracowano zegarek kieszonkowy czyli tzw. Pocket watch. Jego prototyp stworzony został przez Petera Henleina, norymberskiego ślusarza i miał on swoją premierę już w XV wieku, zaś produkcja na większą skalę nastąpiła w 1520 roku.


W dobie renesansu zegarki były formą biżuterii. Okazałe stroje i obfita biżuteria były uwielbiane praktycznie w całej Europie.W Anglii koronę nosiła w tym czasie Elżbieta I, dzięki jej upodobaniom zawdzięczamy stworzenie pierwszego zegarka naręcznego dla kobiet. To właśnie królowej Anglii, Robert Dudley – jej domniemany kochanek, podarował pierwszy w historii czasomierz na rękę. Miał on charakter biżuteryjny i stanowić miał praktyczny, ale i zdobny dodatek dla Jej Wysokości.
Kiedy w 1880 Gerard Perregaux opracował zegarek naręczny przeznaczony dla wojska, które na polu bitwy nie było w stanie posługiwać się niezbyt wygodnymi pocketami, machina ruszyła… i nic już nie było w stanie zatrzymać biegu wydarzeń.
W roku 1920 Rolex (który założony został w UK, a dopiero z czasem przeniósł się do Szwajcarii) wprowadził czasomierz na rękę do powszechnego obiegu nadając mu bardziej przystępną formę i czyniąc go towarem do codziennego użytku. Zegarki naręczne stały się praktycznym gadżetem, a z czasem również nieodzownym elementem mody męskiej i damskiej. Na rynku zaczęły pojawiać się kolejne firmy, które trudniły się zegarmistrzostwem. 
Historia zegarków jest długa, barwna i przeplatana ciekawymi splotami wydarzeń, wśród których nie brakuje chociażby romansu, od którego wszystko się zaczęło. Można powiedzieć, że zegarek naręczny zrodził się z miłości i pożądania kochanków.
Być może dlatego od zawsze tak chętnie obdarowujemy ukochane osoby wyjątkowymi zegarkami naręcznymi, wyrażając w ten sposób nasze uczucia względem nich.
Obecnie mamy nieograniczone możliwości jeśli chodzi o zegarki naręczne. Możemy wybierać i przebierać jeśli chodzi o wzory, kolory, fasony, bransolety, czy paski. Nie mówiąc o przepięknych tarczach, zdobionych lub prostych, klasycznych. 
Nie możemy też zapomnieć o świetnych, sportowych zegarkach, które bardzo wygodnie się nosi, i które mają wiele przydatnych funkcji. Są również ozdobą i często służą jako dopełnienie całej naszej codziennej stylizacji. Zegarek G Shock zarówno damski, jak i męski idealnie się nadaje nie tylko do noszenia na co dzień, ale również posłuży nam podczas naszych treningów. Jeśli lubicie sportowy styl i tryb życia, na pewno te zegarki skradną Wasze serca.

A Wy po jakie zegarki najczęściej sięgacie? Wolicie sportowe, czy te klasyczne, eleganckie modele?

2 komentarze:

Copyright © Beauty and Nails , Blogger