środa, września 16, 2020

Pozycjonowanie stron z ESEO.

Pozycjonowanie stron to dla każdego blogera i nie tylko, trudny temat. Dotyczy również przedsiębiorców, twórców internetowych i nie ma znaczenia, czy jesteśmy w sieci nowi, dopiero zaczynamy swoją działalność, czy od lat działamy z dużym powodzeniem. Każdy z nas musi zadbać o tę stronę swojej działalności by być wysoko w wyszukiwarce. Wielu z nas spędzają wiele godzin na tym jak to samemu ogarnąć, biorą udział w kursach, szkoleniach, albo po omacku próbują wprowadzać ulepszenia na własną rękę.

Pozycjonowanie stron, czyli co to jest? 

Pozycjonowanie stron to nic innego, jak dbanie o to, by nasza strona pojawiała się jak najwyżej w wyszukiwarce internetowej. Dzięki temu zwiększamy szansę na to, że potencjalny klient, bądź czytelnik wybierze właśnie naszą stronę. Będąc na 11, czy 12 stronie wyszukiwarki zdajemy sobie sprawę, że nikomu nie chciałoby się nas tam szukać. Najczęściej jest tak, że nie zaglądamy nawet na drugą stronę, bo do strony dziesiątej statystycznie dociera już tylko około 10% osób. Musimy znaleźć się naprawdę wysoko, byśmy to my zostali wybrani. Jak to zrobić, by ktokolwiek w ogóle dotarł do naszej oferty?

Oczywiście najwyżej w wyszukiwarce znajdują się reklamy, ale przecież kiedy jesteśmy blogerami i nie zarabiamy na blogu na nim wiele, albo nie zarabiamy w ogóle - to nie będziemy kupować takich reklam. Tym bardziej, że reklama dotyczy tylko jednego hasła. Dla wielu, najważniejsze są takie działania, które sprawią, żeby bez wkładu finansowego znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwarki, czyli w pierwszej dziesiątce.

SEO

Zapewne orientujemy się, że pozycjonowanie jest połączone z działaniami SEO, czyli optymalizacją pod wyszukiwarki internetowe. Musimy pamiętać o tym, żeby podczas pisania tekstu naszpikować go słowami kluczowymi, czy dodać odpowiednie nagłówki. Ważne jest również pozyskiwanie linków z innych stron, mile widziane są wpisy gościnne, czy współpraca z innymi stronami.

A może pozycjonowanie stron przez profesjonalistów?

Szczególnie na początku możemy mieć z tym tematem wiele problemów. Jeśli tak jak ja uważasz, że nie jesteś w stanie zająć się tym osobiście, bo nauczenie się tego wszystkiego zajmie Ci zbyt wiele czasu, to jest z tego problemu wyjście. Są agencje np. ESEO, które się tym zajmują profesjonalnie, działają kompleksowo, zrobią to wszystko za nas, a my nie musimy się niczym martwić. W tym czasie możemy zająć się innymi, przyjemniejszymi sprawami.

8 komentarzy:

 1. tak samo trochę czytam ale wiedzy jest bardzo dużo :((

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja widziałam na blogach dużo kursów na temat SEO ale w ciągu miesiąca nie nauczymy się wszystkiego...wiele trzeba praktykować

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto zagłębić się w temat jeśli komuś zależy na pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto powołać się na specjalistów. Dużo czytałam na temat SEO i niestety wiedza specjalistyczna jest wymagana do osiągania fajnych efektów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na własnej skórze przekonałam się, że w przypadku SEO pomoc specjalistów jest nieoceniona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto znać się na SEO, żeby działać w sieci.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Beauty and Nails , Blogger